Aby móc dawać świadome wsparcie najpierw trzeba je dać… sobie. Wielu z nas – dorosłych – nie dostało pozytywnych przykładów tego, jak można rozmawiać o seksualności. Dojrzewanie było przemilczanym procesem, z którym każdy musiał radzić sobie na własną rękę. To dlatego dzisiaj podrzucamy Ci kilka książek stworzonych z myślą o rodzicach i opiekunach, które przygotują Cię na okres dojrzewania i pomogą Ci oswoić się z seksualnością.

Agnieszka Stein, Nowe wychowanie seksualne. Ciało, emocje, umysł. Dorastanie do dobrych relacji z sobą i innymi, Mamania.

To wyjątkowa książka, która łączy w sobie merytorykę i czułość. Agnieszka Stein, psycholożka i autorka bestsellerowego „Dziecka z bliska” pokazuje, że każdy człowiek jest istotą seksualną. Już od najmłodszych lat. I, że to jest najbardziej naturalne na świecie.

Skarbnica wiedzy.

Izabela Jąderek, Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie?, PWN.

Asertywność seksualna, inicjacja, pornografia, cyberprzemoc – ta książka pomoże oswoić tematy, o których na co dzień się nie rozmawia. Zwraca też uwagę na rodzinne tabu, które mogą utrudniać swobodną rozmowę o seksualności. Bezpruderyjna i szczera.

Sarah-Jayne Blakemore, Sekretne życie zgu nastolatka, Mamania.

Książka – klucz do zrozumienia zmian, przez które przechodzą dzieci w okresie dorastania. Naszpikowana wiedzą, ale napisana z lekkością. Pomoże lepiej zrozumieć dzieci i siebie!

Karolina Piotrowska, Rozwój seksualny dzieci, Natuli.

Autorka książki podpowiada jak rozmawiać z dzieckiem i świadomie wspierać je w procesie rozwoju seksualności. Potrzebne kompendium wiedzy.


CHCESZ WIEDZIEĆ WIECEJ

Dołącz
do newslettera

Zapisz się do moonkowego newslettera i otrzymuj regularną dawkę wiedzy (nie spamujemy)
KLIK

Śledź nas
na FB i IG

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie

17
Słuchaj
podcastu

Słuchaj nas na: Spotify, Apple Podcast oraz Google Podcast
Oswajamy dojrzewanie – podcast dla rodziców i opiekunów