KURS DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW

Dojrzewanie
bez lęku i frustracji.

Dołącz do kursu „Oswajamy dojrzewanie. Budujemy relację.”. Nauczysz się rozumieć swoje nastoletnie dziecko i zbudujesz z nim prawdziwą relację. Kurs prowadzony jest w formule on-line.

Termin Ii Edycji

Przygotuj się
na dojrzewanie swojego dziecka

Chcesz wiedzieć, co Cię czeka w okresie dojrzewania dziecka, jak przygotować się na zmiany i zapewnić mu bezpieczeństwo? Chcesz dać mu wiedzę i wsparcie jakich Tobie zabrakło?

Zobacz świat
oczami nastolatka

Zdarza się, że nie wiesz co powiedzieć albo jak się zachować w relacji z dorastającym dzieckiem? Denerwuje Cię brak porozumienia i inny punkt widzenia nastolatka?

Zrozum zachowania
i sposób myślenia
nastolatka

Martwisz się, gdy obserwujesz jego/jej zachowania: stosunek do obowiązków domowych, czas spędzany przy telefonie, zaniedbywanie nauki? Nie wiesz z czego się bierze jego/jej bunt, brak dyscypliny i konsekwencji?

Weź udział w II edycji kursu
„Oswajamy dojrzewanie. Budujemy relacje.”

Przeżywaj dojrzewanie razem z dzieckiem.
Naucz się je wspierać i rozumieć.

Zamknęliśmy już nabór do II edycji kursu
„Oswajamy dojrzewanie. Budujemy relacje.”

Floresy 1

KIEDY?

Od 1. marca do 20. czerwca 2024.

GDZIE?

Na platformie kursowej i zamkniętej grupie na Facebooku

Aleksandra Lehmann – psycholożka prowadząca moonkowy kurs

Aleksandra Lehmann jest psycholożką pracującą z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W moonkowym kursie „Oswajamy dojrzewanie. Budujemy relacje.” poprowadzi 12 dyżurów psychologicznych. Sprawdź tematy i terminy spotkań 👇

Porozmawiamy o wyzwaniach jakie niesie proces przemiany dziecka w nastolatka, o tym które zachowania są prawidłowe i rozwojowe (mimo, że niewygodne), a co powinno budzić niepokój?

Jak zrozumieć i ogarnąć emocje nastolatka? Czy jako rodzic mam akceptację dla swoich? Metafora „kontrolki w samochodzie” – emocje jako sygnalizator zaspokojonych i niezaspokojonych potrzeb oraz różnych tego konsekwencjach.

Czy da się to pogodzić? Czy w szkole chodzi o naukę? Czy telefon to naprawdę najlepszy przyjaciel nastolatka? Czemu nie słuchają, a naśladują… i to zazwyczaj to, czego nie chcemy 😉 Podejmiemy temat rodziców jako matrycy różnych zachowań i separacji od rodziców jako zdrowego objawu budowania swojej tożsamości.

Określenia i mechanizmy związane z dojrzewaniem seksualnym, umożliwiające podjęcie rozmowy z nastolatkiem w sposób bezpieczny i naturalny.

Rodzic jako latarnia budująca w dziecku jego własne poczucie seksualności. Jak podjąć rozmowę, której sam/a się obawiam? Porno, seksting, nudesy i softy… jak się w tym odnaleźć, by nie pogubił się sam nastolatek.

Co chce nam przekazać nastolatek mówiąc „Jestem gruba/-y”? i czy na pewno chodzi o wagę? Czym różni się pewność siebie od poczucia własnej wartości? Plus garść pojęć, które warto znać.

Porozmawiamy o natłoku informacyjnym, przebodźcowaniu, pokoleniu „kapturów i słuchawek”, a także o tym dlaczego nie warto porównywać, ale warto ogarniać (m.in. określenia młodych).

Dlaczego tak trudno odkleić młodych od telefonu i o tym, ile aspektów ich życia mieści, jako „uniwersalne narzędzie codzienności”. Krótko mówiąc, będzie o higienie cyfrowej i rozumieniu potrzeb.

O wykluczeniu cyfrowym, patostreamingu i nieodpowiednich treściach. Jak rozmawiać o zagrożeniach i konsekwencjach, kiedy kontrola rodzicielska może być mentalna (np. wspólne ustalenie zasad) a kiedy powinna być techniczna.

Rzecz o tym, kiedy kolejny „koniec świata” nastolatka jest jego szansą na rozwój. Jak mu w tym nie przeszkadzać i nie zwariować?

Etykietki, porównywanie, krytykowanie i bagatelizowanie. Coś, w co wmieszani jesteśmy wszyscy, choć nikt z nas tego nie lubi. Jak to zatrzymać? Na co zamienić? O ważności pasji w życiu i „dobrym paliwie”.

Kilka słów (a nawet trochę więcej 😉) o prawidłowym budowaniu relacji, poczuciu własnej wartości, docenianiu i akceptacji. O potrzebach nastolatka i potrzebach rodzica – jak radzić sobie w codziennym poplątaniu.

Kupując ten kurs otrzymasz:

Floresy 1

WIEDZĘ 🧠

  • ponad 6 godzin
    rozmów (audio) z ekspertami od neuropsychologii, seksuologii, popkultury i rozwoju dziecka.
  • 4 e-booki
    z najważniejszymi informacjami z każdego modułu

Narzędzia 💪

  • 40 ćwiczeń i zadań domowych
    które pomogą Ci zamienić teorię w praktykę, lepiej poznać siebie i zrozumieć punkt widzenia swojego dziecka.
  • Mnóstwo inspiracji i polecajek
    artykuły, filmy, książki, linki i badania do których warto zajrzeć

WSPARCIE ❤️

  • 12 dyżurów psychologicznych live
    na zamkniętej grupie dla rodziców, podczas których otrzymasz wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
  • grupa na Facebooku
    dostęp do zamkniętej i moderowanej grupy dla rodziców
100% Poleca Blue

Zobacz, co jest mocną stroną tego kursu według uczestniczek/ów pierwszej edycji:

Poznaj moduły

Floresy 1
Referencja Basia Small
To niezbędny kurs dla wszystkich, którzy w swoim otoczeniu mają nastolatka lub nastolatkę. Ogrom rzetelnej wiedzy podanej w przystępny sposób. Polecam!
Barbara Pietruszczak
Autorka bestsellerowych książek
z serii „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie”.

Opinie od uczestniczek
I edycji

Floresy 1
Anna Długołęcka
Anna Długołęcka
mama nastolatki
Czytaj więcej
Udział w tym kursie to był strzał w dziesiątkę! Dzięki zrozumiałam co jest powodem „trudnego" zachowania mojej nastolatki. Uzyskałam wiele przydatnych wskazówek co robić, żeby cała rodzina przeszła przez ten etap jak najłagodniej.

Plusem dla mnie jest różnorodność form szkolenia: materiały do czytania, ćwiczenia do wykonania samemu lub z dzieckiem, nagrania rozmów z ekspertami z różnych dziedzin, a do tego cotygodniowe spotkania online z psycholożką.

Kurs jest bardzo przydatny dla rodziców nastolatków „z problemami" . Dużo ciekawych informacji znajdą tu również rodzice dzieci młodszych, którzy chcą trochę oswoić się z tym, co ich niedługo czeka.
Ewa Zielińska
Ewa Zielińska
mama 14–latka i 10–latki
Czytaj więcej
Wchodzeniu mojego syna w okres dojrzewania towarzyszyło dużo strachu, niepokoju o dziecko i niepewności czy jestem dobrym rodzicem.

Ten kurs, oprócz dużej dawki wiedzy i porad, dał możliwość udziału w konsultacjach z psychologiem i wymiany zdań z innymi rodzicami, a przede wszystkim pokazał dojrzewanie z jego „negatywnymi” aspektami jako naturalny proces.

Mam w sobie teraz dużo mniej lęku o dziecko, więcej zrozumienia dla jego zachowań, wiem jak rozmawiać, co zmienić, także w sobie. Moje relacje ze starszym dzieckiem wyraźnie się poprawiły, a wchodząc w dorastanie z córką wiem, co mnie czeka i jak nam obu pomóc, by ten czas był możliwie jak najlepszy.
Marta Panek
Marta Panek
mama nastolatki
Czytaj więcej
Kurs „Oswajamy dojrzewania, budujemy relacje” dla rodziców nastolatków pojawił się akurat w momencie, gdy moja córka rozpoczęła swój nastoletni okres życia. Okazał się bezcenny w zrozumieniu co się u Niej dzieje i wsparcia Jej, ale również (może przede wszystkim) siebie, w tych trudnych emocjach i poczuciu bezradności.

Mam poczucie, iż potrafię lepiej komunikować się z Córką, być bliżej Niej w trudnych chwilach i brać wiele sytuacji „na miękko”. To szansa na tworzenie pełnej zrozumienia relacji. Kurs ten może pomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami, jakie niesie wiek nastoletni, a Nastolatek ma szansę zyskać bardziej wyrozumiałych i wspierających rodziców.
Anita Nogal
Anita Nogal
mama 13–latka i 6–latka
Czytaj więcej
Bądź korą przedczołową swojego nastolatka — to zdanie z kursu zostało ze mną najdłużej. W trudnych chwilach pełnych napięć i emocji to ta myśl oraz kilka ćwiczeń oddechowych pozwala mi zapanować nad sytuacją. Nie jest to łatwe, tak jak życie z nastolatkiem, w ciągłym oporze. Oporze do systemu szkolnego, nauki czy oporze w ogóle.

Udział w kursie pomógł mi osadzić się w wielu sytuacjach, które na co dzień mają miejsce. Zrozumieć funkcjonowanie młodego, niedojrzałego mózgu. Wiedza i ćwiczenia pozwoliły dokopać się do pokładów empatii i cierpliwości, do których w ostatnich miesiącach straciłam dostęp. A wsparcie grupy pokazało, że to normalne i nie jestem sama.
Annakosater.png

Masz wątpliwości czy ten kurs jest właśnie dla Ciebie?

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest zbyt małe albo przeciwnie, za dorosłe?

Anna Kosater – psycholożka i seksuolożka, autorka kursowych materiałów wyjaśnia, dlaczego ten kurs jest dla Ciebie.

Ten kurs jest dla Ciebie, abyś wiedział/a, co Cię czeka. Przygotujesz siebie i dziecko na wyzwania czasu dojrzewania. Łatwiej zaakceptujecie zmiany.
Ten kurs jest dla Ciebie, abyś była gotowa na zmiany, które są sygnałem dojrzewania i czuła się pewniej.  Łatwiej je zauważysz i szybciej będziesz mogła odpowiednio zareagować.
Ten kurs jest dla Ciebie, bo gdy czasem będzie trudno, nie stracisz kontaktu z nastolatkiem. Damy Ci praktyczne wskazówki. Pomożemy poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
Lepiej zrozumiesz trudne zachowania i emocje nastolatka. Czujesz, że nie masz z nim kontaktu? Nic straconego, możesz jeszcze dużo zmienić, powiemy Ci co i jak. Otoczymy Cię życzliwym wsparciem. Poczujesz ulgę i oszczędzisz sporo nerwów.
Ten kurs jest dla Ciebie, abyś wiedział/a, co Cię czeka. Przygotujesz siebie i dziecko na wyzwania czasu dojrzewania. Łatwiej zaakceptujecie zmiany.
Ten kurs jest dla Ciebie, abyś była gotowa na zmiany, które są sygnałem dojrzewania i czuła się pewniej.  Łatwiej je zauważysz i szybciej będziesz mogła odpowiednio zareagować.
Ten kurs jest dla Ciebie, bo gdy czasem będzie trudno, nie stracisz kontaktu z nastolatkiem. Damy Ci praktyczne wskazówki. Pomożemy poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
Lepiej zrozumiesz trudne zachowania i emocje nastolatka. Czujesz, że nie masz z nim kontaktu? Nic straconego, możesz jeszcze dużo zmienić, powiemy Ci co i jak. Otoczymy Cię życzliwym wsparciem. Poczujesz ulgę i oszczędzisz sporo nerwów.

POZNAJ szczegóły kursu

Floresy 1

marzec 2024

W tym module dowiesz się jakim zmianom podlega mózg, ciało i relacje dojrzewającego człowieka. Znajdziesz odpowiedzi na większość pytań zaczynających się od „dlaczego nastolatek?…” , a także odpowiemy na najczęstsze pytania rodziców adolescentów, w szczególności:

    • Co się dzieje z mózgiem podczas dojrzewania?
    • Skąd się biorą wybuchy nastolatka i jak sobie z nimi radzić?
    • Dlaczego tak trudno zmotywować nastolatka do nauki?
    • Jakie zachowania nastolatka powinny zapalić u dorosłego czerwoną lampkę?

Rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek:

  • dr hab. Krystyna Rymarczyk, prof. Uniwersytetu SWPS, psycholożka ze specjalizacją w zakresie neuropsychologii
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live we wtorki o godzinie 19 na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania:

1️⃣  W głowie się (nie)mieści.. czyli remont w mózgu.
Porozmawiamy o wyzwaniach jakie niesie proces przemiany dziecka w nastolatka, o tym które zachowania są prawidłowe i rozwojowe (mimo, że niewygodne), a co powinno budzić niepokój?
2️⃣  Emocje – dają moc czy utrudniają życie?
Jak zrozumieć i ogarnąć emocje nastolatka? Czy jako rodzic mam akceptację dla swoich? Metafora „kontrolki w samochodzie” – emocje jako sygnalizator zaspokojonych i niezaspokojonych potrzeb oraz różnych tego konsekwencjach.
3️⃣  Priorytety młodych a oczekiwania dorosłych – czy da się to pogodzić?
Czy w szkole chodzi o naukę? Czy telefon to naprawdę najlepszy przyjaciel nastolatka? Czemu nie słuchają, a naśladują… i to zazwyczaj to, czego nie chcemy 😉 Podejmiemy temat rodziców jako matrycy różnych zachowań i separacji od rodziców jako zdrowego objawu budowania swojej tożsamości.

Moduł „Mózg nastolatka” podzielony jest na 4 tematy:

  • Kiedy mózg dziecka zmienia się w mózg nastolatka i co z tego wynika (także dla rodziców)?
  • Co odpowiada za reakcje emocjonalne nastolatka?
  • Szkoła i uczenie się.
  • Zdrowie psychiczne.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

kwiecień 2024

W tym module poznasz zagadnienia związane z płciowością, cielesnością i relacyjnością. Dowiesz się dlaczego rozmowy z dzieckiem o seksualności, powinny wyprzedzać doświadczenia z nią związane. Znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

    • Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, dojrzewaniu i pornografii i kiedy poruszać z dziećmi te tematy?
    • Dlaczego z seksualnością związane jest ciągle silne tabu?
    • Czym jest obraz ciała i w jaki sposób ciałopozytywność wspiera nasze poczucie wartości i sprawczości?
    • Jak przygotować dziecko na pierwszą miesiączkę i polucje?

To rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek:

  • Tosia z profilu @WDŻ.dla.zaawansowanych, psycholożka i edukatorka seksualna
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka
  • Agnieszka Markiewicz-Zuchowska radca prawny

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

1️⃣  Seksualność – kiedy moje dziecko dojrzało.. i dlaczego tak szybko? 😉
Określenia i mechanizmy związane z dojrzewaniem seksualnym, umożliwiające podjęcie rozmowy z nastolatkiem w sposób bezpieczny i naturalny.
2️⃣  Bez wstydu o wstydzie. Bez tabu o seksie.
Rodzic jako latarnia budująca w dziecku jego własne poczucie seksualności. Jak podjąć rozmowę, której sam/a się obawiam? Porno, seksting, nudesy i softy… jak się w tym odnaleźć, by nie pogubił się sam nastolatek.
3️⃣  C(i)ałokształt.
Co chce nam przekazać nastolatek mówiąc „Jestem gruba/-y”? i czy na pewno chodzi o wagę? Czym różni się pewność siebie od poczucia własnej wartości? Plus garść pojęć, które warto znać.


Moduł „Seksualność nastolatka” podzielony jest na 4 tematy:

  • Kiedy rozmawiać o seksualności i dojrzewaniu?
  • Jak rozmawiać o seksualności i dojrzewaniu?
  • Pornografia, seksting, masturbacja i świadoma zgoda.
  • Ciałopozytywność.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

maj 2024

W tym module chcemy zaciekawić Cię światem, którym żyją nastolatkowie. Przyjrzymy się językowi nastolatków i temu, co robią w cyberprzestrzeni. Opowiemy Ci na czym polega fenomen gier video i jak o nich rozmawiać. Przybliżymy Ci pojęcia z nimi związane. Wszystko to, żeby lepiej zrozumieć swoje dziecko i budować z nim dobrą relację. 

W tym module znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

    • Dlaczego nastolatki używają “dziwnego” języka i wysyłają sobie “głupie” obrazki?
    • Dlaczego warto, aby rodzice zainteresowali się metawersum?
    • Jak zadbać o bezpieczeństwo nastolatków w sieci?
    • Co nastolatki tak bardzo przyciąga do gier komputerowych?

To rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek i ekspertów:

  • Bartek Chaciński, wybitny dziennikarz muzyczny, redaktor działu kultury tygodnika „Polityka”, członek Rady Języka Polskiego
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

1️⃣  „Za moich czasów…”
Nie bądź boomerem i zrozum świat nastolatka. Porozmawiamy o natłoku informacyjnym, przebodźcowaniu, pokoleniu „kapturów i słuchawek”, a także o tym dlaczego nie warto porównywać, ale warto ogarniać (m.in. określenia młodych).
2️⃣  Uzależnienie czy nowy styl życia?
Dlaczego tak trudno odkleić młodych od telefonu i o tym, ile aspektów ich życia mieści, jako „uniwersalne narzędzie codzienności”. Krótko mówiąc, będzie o higienie cyfrowej i rozumieniu potrzeb.
3️⃣  Hej… hejt
O wykluczeniu cyfrowym, patostreamingu i nieodpowiednich treściach. Jak rozmawiać o zagrożeniach i konsekwencjach, kiedy kontrola rodzicielska może być mentalna (np. wspólne ustalenie zasad) a kiedy powinna być techniczna.


Moduł „Świat nastolatka” podzielony jest na 4 tematy:

  • Każde pokolenie . . .
  • Popkultura.
  • O słowach.
  • Gry wideo i metawersum.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

czerwiec 2024

W tej części kursu będziesz wykorzystywać wiedzę i umiejętności, które nabył_ś podczas trzech poprzednich modułów i odnajdować swoją własną drogę. W tym module będziesz mógł/mogła urealnić swoje oczekiwania wobec dojrzewającego dziecka, zaakceptować rodzicielskie zagubienie i zmniejszyć obawy. Przedstawimy Ci wiele zachowań nastolatka z jego/jej perspektywy. Wszystko po to, by dać sobie i dziecku więcej empatii w tym nie zawsze łatwym okresie życia.

W tym module znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

    • Jak budować relacje z nastolatkiem?
    • Co robić gdy dziecko się izoluje i nie chce rozmawiać?
    • Jak radzić sobie ze szkołą i niewydolnym systemem edukacji?
    • Co robić gdy dziecko wpada w “złe towarzystwo”, sięga po używki lub samookalecza się?

To rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek i ekspertów:

  • dr Konrad Ambroziak – psychoterapeuta i filozof, pracujący na co dzień z nastolatkami, współautor książek o nastolatkach
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczneczyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

1️⃣  Bunt sposobem na sprawczość, odpowiedzialność i poszukiwanie siebie.
Rzecz o tym, kiedy kolejny „koniec świata” nastolatka jest jego szansą na rozwój. Jak mu w tym nie przeszkadzać i nie zwariować?
2️⃣  „Złe towarzystwo” i „złe nawyki” a „dobre wychowanie”.
Etykietki, porównywanie, krytykowanie i bagatelizowanie. Coś, w co wmieszani jesteśmy wszyscy, choć nikt z nas tego nie lubi. Jak to zatrzymać? Na co zamienić? O ważności pasji w życiu i „dobrym paliwie”.
3️⃣  Jak mieć rację i relację… i czy tak się da?
Kilka słów (a nawet trochę więcej 😉) o prawidłowym budowaniu relacji, poczuciu własnej wartości, docenianiu i akceptacji. O potrzebach nastolatka i potrzebach rodzica – jak radzić sobie w codziennym poplątaniu.


Moduł „Życie z nastolatkiem” podzielony jest na 6 tematów:

  • Kryzys czy rozkwitanie?
  • Po pierwsze – akceptacja.
  • Dużo końców świata.
  • „Nic mi się nie chce” i „Złe towarzystwo”.
  • Szkoła
  • O trudnych zachowaniach raz jeszcze.
Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

marzec 2024

W tym module dowiesz się jakim zmianom podlega mózg, ciało i relacje dojrzewającego człowieka. Znajdziesz odpowiedzi na większość pytań zaczynających się od „dlaczego nastolatek?…” , a także odpowiemy na najczęstsze pytania rodziców adolescentów, w szczególności:

  • Co się dzieje z mózgiem podczas dojrzewania?
  • Skąd się biorą wybuchy nastolatka i jak sobie z nimi radzić?
  • Dlaczego tak trudno zmotywować nastolatka do nauki?
  • Jakie zachowania nastolatka powinny zapalić u dorosłego czerwoną lampkę?

Rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek:

  • dr hab. Krystyna Rymarczyk, prof. Uniwersytetu SWPS, psycholożka ze specjalizacją w zakresie neuropsychologii
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Moduł „Mózg nastolatka” podzielony jest na 4 tematy:

1️⃣ Kiedy mózg dziecka zmienia się w mózg nastolatka i co z tego wynika (także dla rodziców)?
2️⃣ Co odpowiada za reakcje emocjonalne nastolatka?
3️⃣ Szkoła i uczenie się.
4️⃣ Zdrowie psychiczne.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

kwiecień 2024

W tym module poznasz zagadnienia związane z płciowością, cielesnością i relacyjnością. Dowiesz się dlaczego rozmowy z dzieckiem o seksualności, powinny wyprzedzać doświadczenia z nią związane. Znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, dojrzewaniu i pornografii i kiedy poruszać z dziećmi te tematy?
  • Dlaczego z seksualnością związane jest ciągle silne tabu?
  • Czym jest obraz ciała i w jaki sposób ciałopozytywność wspiera nasze poczucie wartości i sprawczości?
  • Jak przygotować dziecko na pierwszą miesiączkę i polucje?

To rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek:

  • Tosia z profilu @WDŻ.dla.zaawansowanych, psycholożka i edukatorka seksualna
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka
  • Agnieszka Markiewicz-Zuchowska radca prawny

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 


Moduł „Seksualność nastolatka” podzielony jest na 4 tematy:

1️⃣ Kiedy rozmawiać o seksualności i dojrzewaniu?
2️⃣ Jak rozmawiać o seksualności i dojrzewaniu?
3️⃣ Pornografia, seksting, masturbacja i świadoma zgoda.
4️⃣ Ciałopozytywność.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

maj 2024

W tym module chcemy zaciekawić Cię światem, którym żyją nastolatkowie. Przyjrzymy się językowi nastolatków i temu, co robią w cyberprzestrzeni. Opowiemy Ci na czym polega fenomen gier video i jak o nich rozmawiać. Przybliżymy Ci pojęcia z nimi związane. Wszystko to, żeby lepiej zrozumieć swoje dziecko i budować z nim dobrą relację. 

W tym module znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • Dlaczego nastolatki używają “dziwnego” języka i wysyłają sobie “głupie” obrazki?
  • Dlaczego warto, aby rodzice zainteresowali się metawersum?
  • Jak zadbać o bezpieczeństwo nastolatków w sieci?
  • Co nastolatki tak bardzo przyciąga do gier komputerowych?

To rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek i ekspertów:

  • Bartek Chaciński, wybitny dziennikarz muzyczny, redaktor działu kultury tygodnika „Polityka”, członek Rady Języka Polskiego
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.


Moduł „Świat nastolatka” podzielony jest na 4 tematy:

1️⃣ Każde pokolenie . . .
2️⃣ Popkultura.
3️⃣ O słowach.
4️⃣ Gry wideo i metawersum.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

czerwiec 2024

W tej części kursu będziesz wykorzystywać wiedzę i umiejętności, które nabył_ś podczas trzech poprzednich modułów i odnajdować swoją własną drogę. W tym module będziesz mógł/mogła urealnić swoje oczekiwania wobec dojrzewającego dziecka, zaakceptować rodzicielskie zagubienie i zmniejszyć obawy. Przedstawimy Ci wiele zachowań nastolatka z jego/jej perspektywy. Wszystko po to, by dać sobie i dziecku więcej empatii w tym nie zawsze łatwym okresie życia.

W tym module znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • Jak budować relacje z nastolatkiem?
  • Co robić gdy dziecko się izoluje i nie chce rozmawiać?
  • Jak radzić sobie ze szkołą i niewydolnym systemem edukacji?
  • Co robić gdy dziecko wpada w “złe towarzystwo”, sięga po używki lub samookalecza się?

To rzetelna wiedza od sprawdzonych ekspertek i ekspertów:

  • dr Konrad Ambroziak – psychoterapeuta i filozof, pracujący na co dzień z nastolatkami, współautor książek o nastolatkach
  • Joanna Szulc psycholożka, socjolożka i dziennikarka, redaktorka moonkowych książek o dojrzewaniu
  • Anna Kosater psycholożka i seksuolożka

Zapraszamy Cię na 3 dyżury psychologiczne, czyli spotkania live na zamkniętej grupie rodziców. Otrzymasz podczas nich wsparcie psycholożki i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.


Moduł „Życie z nastolatkiem” podzielony jest na 6 tematów:

1️⃣ Kryzys czy rozkwitanie?
2️⃣ Po pierwsze – akceptacja.
3️⃣ Dużo końców świata.
4️⃣ „Nic mi się nie chce” i „Złe towarzystwo”.
5️⃣ Szkoła
6️⃣ O trudnych zachowaniach raz jeszcze.

Z materiałami możesz zapoznawać się we własnym tempie, ponieważ są one dostępne dla Ciebie po zakończeniu kursu.

To oni Tworzą Twój kurs

Floresy 1
Rymarczyk New
dr hab. Krystyna Rymarczyk – psycholożka ze specjalizacją w zakresie neuropsychologii

Rozmowa z Krystyną Rymarczyk otwiera moonkowy kurs dla rodziców. W module #1 „Mózg nastolatka” opowiada o tym jakim zmianom podlegają ciało, mózg i relacje dojrzewającego dziecka. Tłumaczy jak zmiany te wpływają na zachowanie nastolatka i w jakim stopniu są od niego zależne. Posłuchaj fragmentu rozmowy:

0:00 / 0:00
Mózg Nastolatka - moduł 1

Rozmowa z dr hab. Krystyną Rymarczyk otwiera moonkowy kurs. W module #1 „Mózg nastolatka” Krystyna Rymarczyk opowiada o tym jakim zmianom podlegają ciało, mózg i relacje dojrzewającego dziecka. Jak zmiany te wpływają na zachowanie nastolatka i w jakim stopniu są od niego zależne.

Tosia Jpg.webp
Tosia @Wdz.dla.zaawansowanych – edukatorka seksualna

Jako psycholożka, nauczycielka przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie (WdŻ) oraz edukatorka seksualna dzieli się swoją wiedzą i praktyką z pracy z młodzieżą w module #2 „Seksualność nasolatka.” Dowiesz się dlaczego lepiej rozmawiać przed, niż po fakcie. Jak takie rozmowy prowadzić i co jest w nich ważne. Na co dzień pracuje z młodzieżą w szkołach ponadpodstawowych oraz edukuje w internecie. Posłuchaj fragmentu rozmowy:

0:00 / 0:00
Seksualność nastolatka - moduł 2

Rozmowa z dr hab. Krystyną Rymarczyk otwiera moonkowy kurs. W module #1 „Mózg nastolatka” Krystyna Rymarczyk opowiada o tym jakim zmianom podlegają ciało, mózg i relacje dojrzewającego dziecka. Jak zmiany te wpływają na zachowanie nastolatka i w jakim stopniu są od niego zależne.

Bartekchacinski Jpg.webp
Bartek Chaciński – dziennikarz i publicysta

Na co dzień zajmuje się kwestiami współczesnego języka młodzieżowego i kulturą popularną (komiks, gry, telewizja). W kursie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w module #3 „Świat nastolatka”. Dowiesz się skąd dzieci czerpią pomysły na to, jak byś wyjątkowymi. Zrozumiesz też jak działa świat subkultur, mody, influencerów i świat cyfrowy. Posłuchaj fragmentu rozmowy:

0:00 / 0:00
Świat nastolatka - moduł 3

Rozmowa z dr hab. Krystyną Rymarczyk otwiera moonkowy kurs. W module #1 „Mózg nastolatka” Krystyna Rymarczyk opowiada o tym jakim zmianom podlegają ciało, mózg i relacje dojrzewającego dziecka. Jak zmiany te wpływają na zachowanie nastolatka i w jakim stopniu są od niego zależne.

Konradambroziak Jpg.webp
dr Konrad Ambroziak – terapeuta poznawczo-behawioralny, filozof

Pracuje z młodzieżą, dziećmi i dorosłymi. W rozmowie z Joanną Szulc dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem i w module #4 pomaga „Zrozumieć nastolatka.” Wspiera rodziców w urealnianiu swoich oczekiwań odnośnie dojrzewającego dziecka, zaakceptowaniu rodzicielskiego zagubienia i pomaga zmniejszyć obawy rodzicielskie. Posłuchaj fragmentu rozmowy:

0:00 / 0:00
Życie z nastolatkiem - moduł 4

Rozmowa z dr hab. Krystyną Rymarczyk otwiera moonkowy kurs. W module #1 „Mózg nastolatka” Krystyna Rymarczyk opowiada o tym jakim zmianom podlegają ciało, mózg i relacje dojrzewającego dziecka. Jak zmiany te wpływają na zachowanie nastolatka i w jakim stopniu są od niego zależne.

JoannaSzulc Jpg.webp
Joanna Szulc – psycholożka, socjolożka i dziennikarka
Aleksandralehmann
Aleksandra Lehmann – psycholożka i opiekunka w moonkowym kursie
Floresy 1

Wszyscy potrzebujemy wsparcia.

Czemu tak wiele dzieci cierpi z powodu braku należytego wsparcia w okresie dojrzewania? Jednym z powodów jest fakt, że większość z nas nie doświadczyła wsparcia ze strony swoich rodziców, gdy sami mierzyliśmy się z trudami dojrzewania. Skąd więc mamy wiedzieć, jak to zrobić?

Od kilku lat z pomocą przychodzi moonka – oddolna inicjatywa ze wsparciem społecznościowym, która z czułością, empatią i bez zawstydzania oswaja dojrzewanie. Teraz zaprasza Cię na drugą edycję kursu dla rodziców, która rozpoczyna się 1. marca 2024 r.

0 %
dzieci w wieku 15 lat w Polsce postrzega wsparcie ze strony rodziców jako niskie.*
0 %
dorosłych stwierdziło, że potrzebuje większego wsparcia w wyzwaniach rodzicielskich**
0 +
materiałów wspierających rodziców i opiekunów dzieci w wieku dojrzewania pobrano ze strony moonka.pl
0 %
dorosłych stwierdziło, że boi się dojrzewania, kiedy słyszy o problemach jakie teraz mają dzieci**

*  „Zdrowie uczniów w 2018 roku na tle nowego modelu badań HBSC” pod redakcją Joanny Mazur i Agnieszki Małkowskiej-Szkutnik dla Instytutu Matki i Dziecka, Warszawa 2018

** ankieta internetowa zrealizowana przez moonkę w 2023 r.

 

Logo Granat150x50.png

moonka to oddolna inicjatywa, która od 2020 roku pomaga dzieciom i ich rodzicom w oswajaniu dojrzewania i budowaniu pozytywnej relacji z ciałem. Prowadzimy działalność wydawniczą i edukacyjną. Nasze przewodniki po dojrzewaniu, gra i pakiety edukacyjne powstały dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.

W ciągu pierwszego roku od premiery przewodniki „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie” osiągnęły miano bestsellera. Podbijają też świat. Ukazały się już w języku hiszpańskim, katalońskim, ukraińskim i rosyjskim. W przygotowaniu są wersje: angielska, niemiecka i bułgarska.

Moonkoweprodukty.png

Książka „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie – przewodnik po zmianach w ciele, pierwszej miesiączce i ciałopozytywności.” otrzymała główną nagrodę w plebiscycie książek dla niedorosłych Lokomotywa 2021 w kategorii FAKT.

Znalazła się również się w prestiżowym katalogu „White Ravens 2022” (Białe Kruki 2022), czyli na liście 200 książek z 53 krajów, które wg Międzynarodowej Biblioteki dla Młodzieży, zasługują na światową uwagę ze względu na swoją uniwersalną tematykę, najwyższy poziom literacki i artystyczny lub innowacyjne podejście do tematu.

Teraz stworzyliśmy kurs dla rodziców.

Najczęściej zadawane pytania

Floresy 1

Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania od Was, jednak nie uda się nam odpowiedzieć na wszystkie. Jak chcesz się dowiedzieć więcej skorzystaj z formularza poniżej.

Startujemy 1 marca 2024, a kończymy 20 czerwca 2024.

Uczestnicy, którzy zakupią pakiet PREMIUM będą mogli skorzystać z indywidualnej porady psychologicznej. W sprzedaży jest tylko 10 takich pakietów.

Pozostałym uczestnikom zapewniamy wsparcie psycholożki podczas dyżurów psychologicznych w formie live na zamkniętej grupie dla rodziców na Facebooku. Możesz podczas nich zadać dowolne pytanie dotyczące dojrzewania dziecka. Nagrania tych spotkań będą dostępne do końca trwania kursu zamkniętej grupie na Facebooku, a później w formie audio na platformie kursowej.

W trakcie całego kursu jest zaplanowane 12 spotkań (w każdy wtorek, z wyjątkiem tygodni świątecznych). Każde spotkanie trwać będzie około 90 minut.

Od razu po zakupie kursu otrzymasz od nas maila z danymi dostępowymi do platformy kursowej. Mail z dostępem nie przyszedł? Napisz do nas na hello@moonka.pl

Dodatkowo – około tydzień przed rozpoczęciem kursu – wyślemy Ci raz jeszcze przypominajkę wraz z instrukcją logowania i opowiemy jak korzystać ze wszystkich elementów kursu.

Gdyby mail miał umknąć Twojej uwadze, wyślemy Ci SMS na numer podany w zamówieniu (prosimy sprawdź dokładnie jego poprawność w formularzu).

Dostęp do wszystkich materiałów kursowych otrzymujesz do końca roku, czyli do 31.12.2024.

Dostęp do wszystkich materiałów kursowych otrzymujesz do końca roku, czyli do 31.12.2024. Możesz pracować w swoim tempie.

Ten kurs jest dla Ciebie. Nie ma konieczności zaliczania wszystkich zadań i ćwiczeń. Ale jest taka możliwość 🙂 Dobrze jest na początku kursu podjąć decyzję, że te 4 miesiące przeznaczysz na oswajanie dojrzewania i budowanie relacji, ponieważ właśnie w tym czasie możesz dostać solidne i życzliwe wsparcie. Ale rób to w swoim tempie i w zgodzie z sobą.

Bez stresu. Możesz zrezygnować z zakupu nawet po rozpoczęciu kursu do 14.03.2024 włącznie.

Wystarczy, że wyślesz maila na adres hello@moonka.pl. Podaj swoje dane i numer zamówienia (jeśli go nie masz, podaj swoje dane, których użyłaś/użyłeś podczas zakupu. Po ich weryfikacji dokonamy zwrotu pełnej kwoty za kurs w ciagu 7 dniu.

nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie? napisz do nas!

Formularz kontaktowy - KURS #11